Іванова Світлана Григорівна
вчитель математики Радивонівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Мої розробки

Математика 5 клас

Урок № 68                                                            Дата проведення 17.01.2014

Тема: Що таке звичайний дріб. Правильні і неправильні дроби

Мета: доповнити та розширити знання учнів про звичайні дроби, ознайомити з поняттями правильного і неправильного дробу; роз’яснити об’єктивну необхідність вивчення дробових чисел; розвивати математичну мову, логічне мислення учнів; формувати пізнавальну компетентність; виховувати інтерес до математики, працьовитість, активність.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь, навичок.

Обладнання: проектор, компютер, мультимедійна презентація, підручник.

Методи і прийоми: мультимедійний супровід уроку,  вправа «Асоціативний кущ», розповідь вчителя, робота з підручником, вправа «Вільний мікрофон», фізкультхвилинка.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Привітання, установка на плідну працю:

Усі сідайте тихо, діти!

Домовляймось – не шуміти,

Працювати час настав.

Тож і ми марно часу не гаємо,

Наш урок починаємо!

ІІ. Актуалізація опорних знань

Учитель. Дехто з вас, мабуть, уже заглянув у підручник  і подивився матеріал наступного розділу. Сподіваюсь, більшість із вас пам’ятає, що ви вивчали в початковій школі про звичайні дроби і тому оголошую тему нашого уроку (Слайд 1):

Давайте перевіримо, що вам відомо? Вправа «Асоціативний кущ» (Слайд 2):

 

 

 

 

 

 

 

 

Даємо відповіді на питання:

-         Що таке дріб?

-         Що означає дія ділення?

-         Що таке частка?

-         Що показує чисельник дробу?

-         Що показує знаменник дробу?

(За потребою користуємось математичним словником – Слайд 3-4).

ІІІ. Мотивація навчання

         Учитель. Чи відомі вам деякі історичні відомості про звичайні дроби? Звідки та для чого вони виникли? Знайомство учнів із історичним матеріалом. (Слайд 5 – 8):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слід зазначити, що розділ арифметики про дроби довгий час був одним із найбільш важких. Недарма в німців збереглася приказка: «Потрапити в дроби», що означало – зайти в безвихідне положення. Вважалося, що той, хто не знає дробів, не знає й арифметики. Тому епіграфом нашого уроку пропоную взяти наступні слова Цицерона (Слайд 9):

 

IV. Формування  знань. Відпрацювання  вмінь

Учитель. Сьогодні на уроці вам важливо навчитися читати та записувати дроби, розпізнавати чисельник і знаменник дробу і розуміти, що показує кожний із них, які дроби називаються правильними і неправильними.

-         Спочатку виконаємо вправи: №№ 861, 862, 863.

-         Робота над складанням алгоритму розв’язання задач виду «Виразити величину меншими одиницями вимірювання» (№ 873):

а) знайти, скільки в даній одиниці шуканих, і записати це натуральне число в знаменнику дробу;

б) зясувати, скільки шуканих одиниць взяли, записати це натуральне число в чисельник дробу.

V. Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити. (Встати і вийти із-за парт).

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби чотири кроки. (Марширувати на місці).

Вище руки підніміть (Підняти руки,прогнутися).

І спокійно опустіть.

-         Розв’язання найпростіших задач (№№ 878, 879) – учням треба нагадати: коли щось ціле (сад, книжка тощо) поділено на рівні частини – дерева, сторінки, то кількість одиниць поділу є знаменником дробу, а кількість «відмічених» одиниць є чисельником дробу.

VІ.  Підсумок уроку. Рефлексія

         Учитель. Давайте у вигляді вправи «Вільний мікрофон» підведемо підсумки нашого уроку: Чого ви навчилися? Про що нового дізналися? Чи були труднощі в роботі на уроці? (Слайди 10,11):

 

 


        

 

 

 

 

VІІ.  Домашнє завдання    

Розділ 5 вивчити §23 . Розв’язати №№ 880,882.


Этот сайт был создан бесплатно с помощью homepage-konstruktor.ru. Хотите тоже свой сайт?
Зарегистрироваться бесплатно